Geçen sene Amerikanın, Florida/Miami eyaletinde bulunduğumda hiç unutamayacağım beni muhteşem düzeyde etkileyen bir gösteri izleme fırsatım oldu. Artı dakikalar bölümünde şimdi sizinle bu gösteriyi paylaşmak isterim.

Sanatçıların kıyafetleri, özenle hazırlanmış kareografileri, sahne tasarımı daha nice sayamadığım etmenler bu şovu görsel bir şölen haline getirmiş. Birbirinden başarılı sadece sahnede görev alan 70 sanatçı ve 50 tane özenle yetiştirilmiş atların uyumu izleyicilere eşsiz dakikalar yaşattı.

Gösterinin başında fark edeceksiniz; atlar tek başlarına sahneye çıkıp sanki önceden kareografisi verilen bir figür gibi ezbere hareket etmeleri hayret uyandırıyor.

Atlara bu denli söz geçirebilmek onlarla iletişime geçebiliyor olmak ve onlar üzerinde duyusal hakimliğin kurmayla doğru orantılıdır. Bunun içinse sanatçılar, atları yetiştirilirken kareografların anlattığına göre ve yetiştirilen alanlarda gördüğüm kadarıyla ilk başta onların güvenlerini kazanıyorlar. Sonra birlikte hareket etmeyi komut algılamayı öğretiyorlar.

Atların göz kamaştırıcı güzelliği ve bakımlı oluşundan bahsetmiyorum bile…

Bu görsel şöleni montajlayıp sizlere keyifli dakikalar yaşatalım dedik… Keyifli seyirler…