Günceli takip etmek yaşadığımızı çağ itibariyle önem kazanmaktadır. Günceli takip edemediğinizde de yaptığımız en büyük hatalardan biri kendinizi tekrar etmektir. İçinde bulunduğumuz dönem ise en iyilerin yarıştığı kendini tekrar edenlerin ve gelişime ayak uyduramayanların yarışta elendikleri bir dönemdir. Sürekli gözde olmak, yeni fikirler ortaya atmak, gözlemleri iyi yapıp müşteri ihtiyaç, talep ve beklentilerine yaratıcı bir şekilde destek vermek önem verilmesi gereken konulardandır. Müşterinin karşısına her zaman yeni, beklentilere cevap verecek nitelikte ama ilgi çekici olarak çıkmak gereklidir. Bu yenilenme sürecini de bir alışkanlık haline getirilmesi gerekmektedir. Her zaman müşteri tarafından takip edilen, ilgi uyandıran bir marka olarak tanımlanmalısınız.

insanlar başarıÇağa ayak uydurmanın kurallarından bir diğeri ise bilen birine danışmak, sürekli öğrenime açık olmaktır. Yönetim danışmanı, iş koçu, yaşam koçu bu desteklerin günümüzdeki içeriği konumuna göre değişiklik gösteren bireysel koçlarındandır. “En iyisini ben yaparım” düşüncesi de sizi yanlışa götürecek olan bir yanılsamadır. Sadece teknoloji değil, teori ve piyasa bilgileri açısından da size bilgi verecek desteklerle çalışmanız gerekmektedir.

Çağa önderlik etmek açısından önem arz eden konularda biri de fark yaratıp idealist olarak bu fikri savunmaktır. Bu bağlamda kurum kültürü eğitimleri çalışanı şirkete daha çok bağlayan ve kendisinden know-how bilgiyi almanızı sağlayacak eğitimdir. Bu sayede çalışan kendi bilgilerini şirkete daha güvenle katar ve bu şekilde bilgiler paylaşıp yeni bilgilere sentez halinde ulaşıldıkça piyasada farklı bir duruş sergileyebilme imkanı doğar. Herkesten farklı olarak bir yönetim benimseyip marka oluşturduğunuzda ilgi çekme olasılığı daha yükselecektir.

başarıSürekli iyileştirmenin en hassas konularından biri olan ölçümleme ise bir sonraki adımda daha başarılı olması için şirketin itinayla üzerinde durması gerektiği konuları arasında yer almaktadır.. Ölçümlemeyi en basit anlamıyla sistem kurmak olarak tarif edebiliriz. Raporlama yapmak varolan sistemi istatistik olarak başarı sonuçlarına göre değerlendirmek gibi temel öğeler içermektedir. Bu sayede bundan sonraki hedeflerini şirket somutlaştırarak görebilecektir.

Büyük düşünmelisiniz!.. Amacınız çağı yakalamak değil, çağa önderlik etmek olmalı!..