odaklanmak tepe başarıHayaller insanları mutlu kılar, yaşam kalitesini arttırır, kendinizi ilkönce hayallerde tanımlarsınız, kendinizi kendinize hayallerle tanımlarsınız, mutlu olup olamayacağınızı ilk önce orada test edersiniz. Hayallerinizde mutlu olduğunuzda ise onu gerçekleştirirsiniz. Hayallerinizin peşinde koşmaya cesaretiniz varsa da idealist olmak “diğerlerinden” farklı olmayı gerektirir; istediği işte çalışabilmek için biraz daha beklemek, hayatındaki öncelikleri sıralayıp ideallerine ulaşmak için emek sarf etmek, istediği eşe kavuşmak için beklemek vs. başkalarından farklı olmayı gerektirir. Ne istediklerini bildikleri odaklandıkları için de ulaşırlar.

Unuttuğumuz bir şey var ki bazı ideallere ulaşmak zaman aldığı için yarı yolda döndüğümüz, vazgeçtiğimiz zamanlar vardır; bu talihsizlikler sadece kendimize güvenimizi kaybettiğimizden dolayıdır, yoksa ulaşılamayacak hedef yoktur, birisi yaparsa herkes yapabilir!.. Eğer kendimize sağlam bir güvenimiz varsa ve ne istediğimizi de biliyorsak kimsenin yapamadığını da yaparız. Özgüven ve inanç her şeydir. İnanmak en önemlisi, sonuna kadar inanmak, bütün süreci olumluya döndürecek, size alternatifler kapılar açacak olan tek unsurdur.

hayal inanç istemekŞimdi hayallerinizi canlandırın!..

  • Nedir en büyük hayaliniz?

  • Sizce bu hayatta sizi diğerlerinden farklı kılan özellikleriniz nelerdir?

  • Hayalinizi gerçekleştirdiğiniz de kendinizi nasıl hissedeceksiniz (tahmin edin)?

  • Hayalinize ulaşmak için hangi adımları attınız?

  • Şuana kadar hangi krizleri yönettiniz (bi hatırlayın)?

  • Peki bu yaşa kadar bu kadar hayatın farklı yönlerini başarıyla yöneterek gelmişsiniz, şimdiden sonra hayatınızda sizi farklı kılacak hayalinize neden ulaşamayasınız?

el birliğiHayallerinize ulaşmak için motivasyon kaynağı olarak size bu yolda tüm alternatifleri sunacak pozitif arkadaşlarınıza izin verin hayatınızda çok yer alsınlar.

Hayaller mutluluğa ve pozitifliğe odaklanmanızı sağlar, korkular sorunlara ve endişelere, negatifliğe odaklanır. Korkuları düşünmeye başladığınızda her tarafınızı korkuların sardığını endişelerle dolu olduğunuzu fark edersiniz, bu da sizin hayallerinize ulaşma yönünde en büyük engeldir.

Farklı ve başarılı bir insan olmanın tek farkı, yetenek sahibi olup olmadığınız değil, ne kadar inanıp inanmadığınızdır.

Hayalleriniz siz farklı kılacaktır. Hayallerinize inanın!..