İstediğiniz bir firmanın istediğiniz bir pozisyonunda kendi projelerinizle var olmak!.. Ütopya mı hiçte değil!.. Dönün bir bakın hayatınıza sizin iş için gerçekleştirmek istediğiniz idealleriniz nelerdi? Gerçekleşmedi mi ? O zaman çok istemediniz!… Bu hayatta her şey aslında sizin yön vermenizle gerçekleşiyor, elinizdeki gücün kıymetini bilmemenizden dolayı ideallerinize ulaşamıyorsunuz!..

işte mutlu olmakBüyük hayaller ve umutlarla girdiğiniz işinizde idealist davranma süreniz sadece bir ay sonra modunuz mu düşüyor!.. Kendinize inanma sürenizi gösterir bu, ödül istiyorsanız kontrollü şekilde emek vereceksiniz!.. Sonuç odaklı olacaksınız, ideallerinize ulaşma yollarınızı sürekli kontrolden geçireceksiniz. Mutluluğun sorumlusu ve nedeni biziz!.. Hayatınızı siz belirlerken başkalarının yön vermesine izin vermek ve rutine yenilmek uzak kalmanız gereken unsurlar olmalı!..

Beklenti içinde olmak mutsuzluğa götürür, sürekli alternatif yollar denenmeli, pozitif düşünce biçiminden asla vazgeçilmemelidir!.. Bırakın başkaları gibi olmayı, herkesin için de rutin bir hayat yaşamak istiyorsanız zaten okumayın bu yazıları! Hayatta bir misyon için varolduğunuzu unutmayın, bir duruşunuz olmalı, savlarınız olmalı hayata dair, yaşam biçiminiz olmalı; ideallerinizle örtüşen… Farklı olmaya cesaretiniz olmalı!..

işyerinde nasıl mutlu olunurBırakın başarısızlıklarınız ardından sorumlular bulmayı, bu davranış hiç idealist birine göre değil! Size göre değil!.. “Bu güzel bir deneyim” diyebilmekte başarı, bunun sonucunda kendinize göre çıkarım elde ettiyseniz, bu en büyük kazanımdır.

İşimizi bulunduğumuz ortamı severek işe başlamalıyız. Bütün pozitif duyguların olumlu enerjilerin size yönlenmesini istiyorsanız; affedin, unutun ve yolunuza devam edin!.. Kızgınlık, nefret etme gibi duygular aslında sizde parlayan uyarıcılardır. Bu zamanlarda kendinizi sorgulayın, keşfedin ve bu yönünüzü törpülemeye çalışın. Her zaman sizi besleyen, mutlu hissettiren, yaşam enerjisi yüksek kişilerle bir arada olmaya çalışın!..

işte mutlu olmanın sırlarıSiz şuana kadar hayatınıza dair yönettiğiniz krizleri, dönüm noktalarını düşünün!.. Bu durumları başarıyla yönetmiş biri olarak ideallerinize ulaşmanız için sadece planlı, programlı şekilde odaklanmış bir kariyer hayatına ihtiyacınız var.

Üst yöneticilerinizle mesafeyi ayarlamak ama sosyal ortamlarda da fikir alışverişinde bulunabileceğiniz zamanlar ayarlayın. Muhakkak bu yolda size söyleyecekleri sözler, verecekleri bilgiler vardır.

Siz bir duruma ve karşılaştığınız bir olaya ne kadar pozitif yaklaşırsanız, durumun o kadar kolaylıkla çözüldüğünü göreceksiniz. Birçok sorunun asıl çıkmaz noktası negatif önyargılarla dolu olmasıdır. Sizin ideallerinize ulaşma dereceniz bakış açınızla doğru orantılıdır. Her zaman pozitif olun, inanın, gerçekleşsin…

Unutmayın siz elinde büyük güçleri olan özel bir değersiniz!..