business teamwork on puzzle piecesMba yapılmasının nedenlerini saymadan önce okumanın tek nedeninin kendinizi geliştirmek için olduğunu belirtmek isterim!.. Kişisel gelişime, sorumluluk duygusunun artmasına, güven duygunuzun artmasına, duruma geniş açıdan bakabilmeye, sentez yapabilme becerisine, muhakeme yeteneğinin gelişmesine, her açıdan bütünsel bir donanım içinde olunmasına etkisini söylemeden geçemeyeceğim. Mba eğitimi kariyer anlamında yüksek mevkilerde yer almanız için donanım sağlamaktadır, alan değiştirmede hiçbir sorun yaşamamanıza, girişimcilik konusunda daha istekli ve bilgili olmanıza neden olacaktır.

Üniversitelerde sadece bir dalda yetkin olmak için eğitim verilmektedir. Sosyal bilimlerden mezun olduysanız, başarılı bir psikolog ya da iletişim uzmanısınızdır ama sayısal olarak verilmiş olan bilgiler yetmez, yada mühendisseniz olayları sorgulama tarzınız muhakeme yeteneğiniz yeterince beslenmemiştir bu konularda eksik bilgilerle mezun olmuşsunuzdur ama yönetici olduğunuzda sizin bütün konularda bilgi sahibi olmanız beklenir.

Günümüz iş dünyasında MBA önemli bir yer arz etmektedir. İyi bir üniversitede iyi bir işletme programından mezun olmak kendinize kariyer anlamında yapacağınız en büyük yatırımdır.

MBA, iş dünyasında hangi mevkide olduğunuz ve nerede olmak istediğiniz arasındaki en hızlı yoldur.

mba eğitimiMBA !nin yararları arasında günümüzde öğrencilerin okurken pekte farkında olmadıkları ve değerlendiremedikleri network sağlamasını da söylemek gerekir. Çalışanlar en çokta network sağlamak için klüplere üye olurlar, organizasyonlara kongrelere katılırlar. Ama MBA bu konuda çok büyük bir olanak sağlar. Özellikle özel organizasyonlar yapılarak öğrencilerin birbirlerinin kartvizitlerinden faydalanmalarının sağlanması çok yararlı bir aktivitedir. Ayrıca bazen bu kratvizitler genç girişimcilerin aklında parlak fikirlere dönüşebiliyor.

Temel yetkinlik ve yetenekler zaten bu küresel kapitalizmin yaşandığı rekabet ortamında olmazsa olmaz ama MBA liderlik, takım çalışması, etik ve iletişim becerileri yani soft skills kazandırır.

Bu bütün bilgilerin erişilebilir olduğu ve yetkinliklerin somut elde edilebilirliklerin ötesinde bir arayışın olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Artık üst yönetimde yetkinliklerin ötesinde, farklı olanların ön plana çıktığı, kişisel anlamda varlık gösterebilecek, erdemli, kişilikleriyle farklılık sergileyen, sağduyulu, lider davranışa sahip olan, herkesten farklı olanların boy göstereceği kişiler aranıyor.MBA eğitimi ile sizde üst yönetimde yerinizi alın…