Peki özellikle önereceğiniz giyim şekli ve ofiste dikkat etmemiz gereken unsurlar nelerdir ?

Tipik resmi iş kıyafetlerinin avantajı dinleyicilerin direkt sizle gözlerinize bakmasını sağlamaktır. Koyu renkli bir ceketin altına giyilen açık bir bluz yüzünüzü aydınlatır. Zıt renkte bir fular ise bu etkiyi arttırır. Kırmızı bir fular ise dinleyicilerin gözlerinin üzerinizde olmasını sağlar.

mavi pantolon

Buna karşın, parıltılı bir kemer yada kemer tokası gözleri belinize çeker. Açık renkli çorap ve ayakkabılar ise ilginin kadınların bacaklarına yoğunlaşmasını sağlar. Parlak düğmeler, kocaman broşlar ya da çarpıcı mücevherler de göz alır. Aynısı tül, parlak ve dar giysiler için de geçerlidir Dinleyiciye uygun giyinin Bir grubun önünde sunum yaparken yada bir konuşma yaparken kıyafetinizi olaya uygun bir şekilde seçmelisiniz. Örneğin, dinleyici bol pantolon, tişört ya da bluz giyiyorsa, sizde kıyafetinize spor bir ceket ekleyebilirsiniz. Diğer yandan, jean ve tişört giymiş bir dinleyici kitlesinin karşısında resmi bir takım giymekte iyi bir fikirdir.

siyah klasik takım

Ne giydiğinizden bağımsız olarak işe yaradığından emin olun. Giyindikten sonra büyük bir ayna karşısında nasıl göründüğünüze bakın. İkinci bir seçenek bulundurmayı da unutmayın. Sadece modayı göz önünde bulundurmayın size yakışması da önemlidir. Kötü dikilmiş bir ceketin verdiği mesajdan daha yanlış bir mesaj yoktur. Bilindik bir hatada ellerinizi saklayan gömlek giymektir. Elleriniz sözcüklerinizi takviye eder. Onları saklamak eksik olduğunuz konusunda gizli bir mesaj gönderir. Ceket kolunuzun bileğinizde bitmesi ve gömleğinizin de onun biraz altında bitmesi gereklidir. Herkesin bir kolunun daha uzun olduğu düşünülürse terzinizin iki kolunuzu da kontrol etmesi gerektiğini unutmayın. İyi, deri ayakkabılar profesyonelliğinizi gösterir. İş yerinde giymek için en iyi ayakkabılar önü kapalı ve güvenli yürümenizi sağlayan ayakkabılardır. Resmi kıyafet topuk gerektirir; ve dikkat dağıtmayan kısa topuklu ayakkabı modellerini tercih edin. Toka ve fiyonklardan kaçının; bunlar dikkat dağıtır ve ciddi işleri çağrıştırmaz.

beyaz elbise

Profesyenelliğinizi yansıtan bir iş kıyafeti sizce nasıl olmalıdır?

Net konuşun, doğru giyinin!

siyah etek

İş adamları profesyonel görünümden daha fazlasına bakarlar. Kıyafetleriniz içinde rahat hareket etmeniz gerekir. Dar etekler, pantolonlar ve ceketler hareketlerinizi kısıtlar. El hareketlerinizi kullanmanız için kıyafetinizin üzerinize uygun olduğundan emin olun. Eğer kilo alır ya da verirseniz, acele bir şekilde terzinize gidin ve kıyafetlerinizin üzerinize göre olmasını sağlayın. Üzerinize oturmayan kıyafetlerin iş yerinde bir mazereti yoktur. Gündelik kıyafetlerin kurumsal kültürün bir parçası olduğu düşünülürse, iş yerinde giymek için gündelik kıyafetlerinizden seçerken iki kere düşünün.

siyah pantolon

Teknoloji sayesinde tasarımcılar özel dalgalar yaratabiliyorlar. En iyileri baskın dalgalar gibi gözüküyor ama dışarıda bunlardan çok fazla var o yüzden dolaşın ve en iyisini alın. İş kıyafetleri son moda trendlerini yansıtmaz. Bir kadın ne giydiği ile değil profesyonel yetenekleri ve kim olduğu ile fark edilmelidir. Kıyafetinin iş ortamına ve iş yerindeki pozisyonuna uygun olması gereklidir. Tutucu bir görünüm için etekli bir takım ya da pantolonlu bir takım ile başlayın. Birkaç istisna dışında, uyumlu bir ceket ile tamamlanmadığı sürece kıyafetler herkeste aynı güvenilirliği göstermez. Etekler diz hizasında ya da biraz altında veya üstünde olmalıdır. Aşırılardan kaçın. Diz hizasının 5 cm üzerindeki bir etek kaşları kaldırır ve sorular sorulmasına neden olur. Pantolonların ayağınızın ya da ayakkabınızın hizasında bitmesi gerekir.

rahat kıyafetler

siyah takım

Capri pantolonların en son trend olmasına karşın bunlar iş yerinde giyilebilecek kıyafetler değillerdir. Bluzlar ve süveterler kadın kıyafetlerinde renk ve çeşitlilik sağlarlar. Uygun olmayan kolye ve bileklikler yanlış bir izlenim yaratabilir. Kadınlar iş dünyasında çorap giymek durumundadırlar. Doğal veya ten rengi tonları en iyi seçimlerdir. Açık renkli bir elbisenin altına yada açık renk bir ayakkabı ile kesinlikle koyu renkli çorap giymeyin. Çekmecenizde ekstra bir çorap bulundurun. Az topuklu ayakkabılar yükseklere oranla daha profesyonel dururlar.

elbiseler

bej etek

Önü açık ayakkabılar ve sandaletler trend olsa da ofis için uygun değillerdir. Konu aksesuar ve mücevhere geldiğinde, az yine çok görünebilir. Basit tutun; bir yüzük, bir çift küpe. Aksesuarların yaratıcılığınızı düşürmesi değil kişiliğinizi yansıtması gerekir. ofis kıyafetleri gece kıyafetleri ve hafta sonu kıyafetlerinden faklıdır. İyi bir iş gardırobuna sahip olmak geleceğiniz için iyi bir yatırımdır.