17 Nisan 2014’te Liderlik Zirvesi yapılacak;

  • İş dünyasında zirveyi hedefliyor ve hep zirvede kalmak mı istiyorsunuz?

  • Liderlik ve Yöneticilik ile ilgili gerekli niteliklere ve özelliklere sahip olmak ya da sahip olduğunuz niteliklerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz?

  • Yönetim sorunları ile başa çıkmak ve “nasıl daha iyi yönetirim” sorusuna cevap bulmak mı istiyorsunuz?

  • İş dünyasında iyi bir vizyona sahip olmak, doğru amaç ve hedefler belirlemek ve daha iyi bir planlama yapmak mı istiyorsunuz?

  • Başarılı ekipler oluşturmak, etkili delegasyon yapmak, iyi iletişim kurmak ve yüksek motivasyon sağlamak mı istiyorsunuz?

  • Sorunlara etkili çözümler bulmak, doğru kararlar vermek ve yaratıcı yenilikçi fikirler mi geliştirmek mi istiyorsunuz?

  • Önemli holdinglerin kurucuları ve başkanları, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen başarılı üst düzey yöneticileri, yönetim otoriteleri ve alanında en saygın akademisyenlerle benzersiz bir bilgi ve deneyim paylaşımında mı bulunmak istiyorsunuz?

  • İş dünyasındaki bağlantılarınızı geliştirmek ve güçlendirmek mi istiyorsunuz?

O zaman sizleri 11. Liderlik Zirvesine katılmanızı öneriyoruz!...

11. LİDERLİK ZİRVESİ

17 Nisan 2014

(08:00-08:50) Kayıt

(09:00-09:10) Liderlik Zirvesi Başlıyor / Ödül Töreni

İş dünyasında yeni liderlerin yetişmesinde önemli bir misyon üstlenmiş olan ülkemizin en önemli ve en büyük zirvelerinden Liderlik Zirvesi 11. kez iş dünyasıyla buluşuyor.

Coşkun Çoroğlu / Konferans Başkanı

(09:10-09:30) İş Dünyasına Yön Veren Liderlerden Tavsiyeler

1970’li yılların başında demir çelik ticareti ile başlayıp otomotiv, gıda, yapı malzemeleri, lojistik ve metal gibi alanlarda faaliyet gösteren Kibar Holding’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı, iş dünyasının duayenlerinden Asım Kibar, başarılarla dolu örnek alınacak iş hayatı ile ilgili önemli bilgi ve deneyimlerini sizlerle paylaşacak.

Asım Kibar / Kibar Holding Kurucusu ve Onursal Başkanı

Bülent Şenver (Söyleşi Başkanı) / Türk Lider Merkezi Kurucu Başkanı, Duayen Bankacı

(09:30-09:50) Türkiye ve Dünyadaki Ekonomik Gelişmeler ve İş Dünyası Üzerine Etkileri

Bölgesel ve sektörel bazda faaliyet gösteren 60 İhracatçı Birliğini, 26 ihracatçı sektörü, ihracatçılara ve İhracatçı Birlikleri'ne hizmet veren 13 Genel Sekreterliği ulusal ve uluslararası düzeyde temsil etmekte olan Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, ekonomik gelişmeler ve söz konusu gelişmelerin sizleri etkileyecek sonuçları üzerine önemli paylaşımlarda bulunacak.

Mehmet Büyükekşi / Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı

(09:50-10:10) İş Dünyasında Başarılı Olmanın Yeni Kuralı: Kurumsal Girişimcilik

Günümüzde “Kurumsal Girişimcilik” bir şirketin başarılı olmasının en önemli koşullarından biri haline gelmiştir. Ülkemizin önemli girişimcilerinden olup Medya, Perakende, Turizm, Sağlık, Denizcilik, İnşaat ve Sanat alanlarında faaliyet gösteren şirketleri bulunan Demet Sabancı Çetindoğan, kurumsal girişimcilikle ilgili sizlerle önemli bilgi ve deneyim paylaşımlarında bulunacak.

Demet Sabancı Çetindoğan / Mediasa Yayıncılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

(10:10-10:30) Başarıya Ulaşan Yenilikçi Kararların 4 Önemli Unsuru: Vizyon, Eylem, Değer Yaratma ve Sürdürülebilirlik

Girişim sermayesi alanında Türkiye’nin önde gelen isimlerinden biri olan ve bilgi teknolojileri, finansal hizmetler, ödeme sistemleri, online araştırma, savunma-güvenlik ve elektronik şans oyunları alanlarında yatırımları bulunan Hitay Yatırım Holding’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay, başarıya ulaşan yenilikçi kararların dört önemli unsuru ile ilgili bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

Emin Hitay / Hitay Yatırım Holding Başkanı

(10:30-11:00) Kahve Arası (Networking Coffee)

(11:00-11:20) Gelecekte Yükselecek Sektörler ve Yeni Yönetim ve Liderlik Eğilimleri

Basbakan Turgut Özal'in danışmanlığından NATO, İş Bankası, Dışişleri Bakanlığı, IEA, OECD, BG Group üst düzey yöneticiliğine, Genel Energy Plc, Yaşar Holding şirketleri yönetim kurulu üyeliğinden, çokuluslu şirketlerin stratejik danışmanlığına ve The Bosphorus Energy Club başkanlığına uzanan genis bir yelpazede etkin liderlik örnekleri icra eden Mehmet Öğütçü, bu oturumda gelecekte yükselecek sektörleri, yeni yönetim ve liderlik eğilimlerini yasadığı deneyimler ve birikimleri ışığında sizlere yansıtacak, ilham kaynağı olabilecek dersler çıkaracak.

Mehmet Öğütçü / Global Resources Yönetim Kurulu Başkanı

(11:20-12:00) En Beğenilen Şirketlerin Lider Yöneticilerinden Taktikler: En Beğenilen Şirketlerde Nasıl Zirveye Çıkılır ve Zirvede Nasıl Kalınır?

Rekabetin en yoğun olduğu sektörlerde en beğenilen şirketler arasında yer almayı başarmış şirketlerin liderleri, vizyon, etkili planlama yapma, başarılı ekipler oluşturma, karar verme, sorun çözme ve iletişim gibi yönetim ve yöneticilikle ilgili önemli konularla ilgili paylaşımlarda bulunacaklar.

Güldem Berkman / Novartis Türkiye Ülke Başkanı ve İlaç Sektörü Genel Müdürü

Meral Eredenk / AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdür

Serdar Urçar / HP MEMA (Akdeniz, Ortadoğu ve Afrika) Kurumsal Grup Satış Lideri

Adnan Nur Baykal (Oturum Başkanı) / “Mustafa Kemal Atatürk’ün Liderlik Sırları”, “Muhteşem Süleyman Devri”, “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma” gibi bir çok kitap sahibi, Yeditepe Üniversites’inde, yöneticilikle ilgili alanlarda dersler vermektedir.

(12:00-13:20) Öğle Yemeği

(13:20-13:45) Bir İşadamının Portresi ve Anıları / Anadolu’nun Liderlerinden İş Hayatı İle İlgili Bilgi ve Deneyim Paylaşımları

Temelleri 1941 yılında atılan, Tekstil, Enerji, Bakır ve Kağıt alanlarında onlarca şirketi bünyesinde bulunduran Abalıoğlu Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmet Abalıoğlu, Bir İşadamının Portresi ve Anıları adlı kitabında da yer verdiği başarılı iş hayatını, yönetim sanatının inceliklerini ve 60 yılda biriktirdiklerini iş hayatınızda yol göstermesi için bu önemli oturumda sizlerle paylaşacak.

İsmet Abalıoğlu / Abalıoğlu Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

(13:45-14:25) Nasıl Başardılar? Yurt Dışındaki En Güçlü Türk Yöneticilerden Başarılı Yönetim ve Yöneticilik Rehberi

İngiltere'nin en başarılı yönetici ödülü sahibi Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Ahmet İplikçi, Global Resources Yönetim Kurulu Başkanı uluslararası diplomasi, finansman ve yatırım gurusu, Çin, Doğu Asya, Avrasya, Ortadoğu ve Türkiye’de faaliyet gösteren çokuluslu şirketlerde yönetim kurulu üyesi ve stratejik danışman olarak görev yapan Mehmet Öğütçü ve dünyanın zirvesindeki başarılı Türkler arasında yer alan Mercedes-Benz Buses&Coaches Ortadoğu Genel Müdürü Kerem Taş’tan başarılı yönetim ve yöneticilikle ilgili çok önemli bilgi ve deneyim paylaşımları sizleri bekliyor.

Ahmet İplikçi / T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı İngiltere Başdanışmanı, Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi

Kerem Taş / Daimler Buses (Mercedes-Benz) Orta Doğu Genel Müdürü,Yönetim Kurulu Üyesi, Türk İş Konseyi Abu Dabi Genel Sekreteri

Serdar Turan (Oturum Başkanı) / Infomag Yayıncılık Genel Yayın Yönetmeni

(14:25-14:55) Kahve Arası (Networking Coffee)

(14:55-15:30) İş Dünyasının Başarılı Kadın Yöneticileri ve Onları Lider Yapan Özellikleri

Türkiye İş Kadınları Derneği Başkanı Nilüfer Bulut, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği Başkanı, Gülden Türktan ve İngiltere'nin En Başarılı İş Kadını Ödülü Sahibi Ladybug Home Textiles Limited Kurucusu Ayşe Dickson’dan yönetim, yöneticilik ve liderlik üzerine eşsiz bir bilgi ve deneyim paylaşımı sizleri bekliyor.

Nilüfer Bulut / TİKAD Yönetim Kurulu Başkanı, Bulut Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı

Gülden Türktan / KAGİDER Başkanı

Ayşe Dickson / Ladybug Home Textile Limited Kurucusu

Prof.Dr.Yeşim Toduk (Oturum Başkanı) / Amrop International Yönetici Ortağı, “2023 Lideri” Kitabının Yazarı

(15:30-16:15) Lider Markalardan Yenilikçi ve Müşteri Odaklı Marka Lideri Olmanın Kuralları

Lider Markaların zirvesindeki başarılı yöneticilerden sektör lideri nasıl olunacağına dair önemli paylaşımlar sizleri bekliyor.

Fuat Atalay / Maya Grubu ve IKEA Türkiye CEO

Mustafa Seçkin / Unilever Gıdadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

Gökhan Mendi / TEB Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı

Selen Kocabaş / Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı

Güven Borça (Oturum Başkanı) / Marka Danışmanı, Markam A.Ş. Kurucusu

(16:15-16:35) Kahve Arası (Networking Coffee)

(16:35-16:55) Bilinçaltının Gücünü Keşfedin / Bilinçaltını Daha İyi Kullanan Bir Lider Olabilirsiniz

Bilinçaltı, zamanın yüzde 95’inde otomatik pilot gibi bizi yönetir. Bilinçli kısmımızın yüzde 5 olarak devreye girdiği söylense de, çoğu insanda bu oran yüzde 1’dir. Dolayısıyla kararlarımızın büyük çoğunluğu, eylemlerimiz, duygularımız ve davranışlarımız yüzde 95 oranla bilinçaltındaki programların kullanımı olarak ortaya çıkar. Bu nedenle iş dünyasında bilinçaltının kontrolü çok önemlidir. Bu oturumda konunun uzmanı olan Tanju Sürmeli bilinçaltınızı kontrol ederek iş hayatınızda daha başarılı olmanız için sizlerle önemli paylaşımlarda bulunacak.

Dr. Tanju Sürmeli / Uzman Psikiyatrist

(16:55-17:15) Bir Liderlik Masalı / Fareli Koyun Kavalcısı

Liderinizin kaç "like"ı var? Liderinizin kaç "follower"ı var? Liderinize tek bir "comment" yazacak olsanız, ne yazardınız? Aydın Soysal’ın gerçek bir olaydan esinlenilmiş Fareli Köyün Kavalcısı masalını bir metafor olarak kullanarak, iş hayatındaki liderlerin, ekibi yani takipçileri ile olan ilişkisini, takipçilerin liderleri neden ve nasıl izlediğini, liderin ekibi için ne ifade ettiğini ve modern bir lider profilinin nasıl olması gerektiğini sorguladığı bu önemli oturum sizlere önemli bakış açıları kazandıracak.

Aydın Soysal / HRM Business Developer / HRM İş Geliştirme Yöneticisi

(17:15-17:35) Bütünsel Sezgisel Liderlik

Günümüzde Liderlik; “ben” bakış açısının “biz” bakış açısına değiştiği, “kendine fayda”nın, “bütüne fayda”ya dönüştüğü, “dünyadaki en iyi olmak” anlayışı yerine “dünya için en iyi olmak” anlayışının ön plana çıktığı bir yaklaşımı geçerli kılmaktadır. Bu oturumda liderlik konusundaki önemli otoritelerden olan Dr. Zerrin Başer, bambaşka bakış açılarından farklı liderlik modeline ilişkin önemli bilgi ve deneyim paylaşımlarında bulunacak.

Dr. Zerrin Başer / PCC, Erickson International Trainer

(17:45) Kapanış