Olgun Gündaş’a bugün ofis etek modelleri  denilince  aklımıza gelen iki modelden kalem etekler ve trompet adını verdiğimiz belden aşağıya dogru genişleyen etek modellerinden konuşmak istedim. İş hayatını taçlandıracak, naif ve şık bayanlara bu etek modellerini kısaca özetlemesini ve görsellerle örnekler vermek istedik.

Kalem Etekler :

kalem ve trompet etekler

kalem ve trompet etekler 2

kalem ve trompet etekler 3

kalem ve trompet etekler 4

kalem ve trompet etekler 5

kalem ve trompet etekler 8

kalem ve trompet etekler 6

kalem ve trompet etekler 7

Çalışan kadınların olmazsa olmazlarından kalem etek modelleri; bu  sezonda da siyah, gri ve kahverengi tonlarıyla karşımıza çıkıyor. Ofis giyim kurallarını da dikkate alırsak eğer kalem etek modelleri geçmişten günümüze değişmeyen bir model olmuştur bu etek modelini fazla kilolu olmayan bayanlarda daha şık bir duruş sunarken; biraz kilo problemi olanlar için de toparlayıcı özelliği ile  kişiyi olduğundan, daha zayıf ve uzun gösterebilir.

kalem ve trompet etekler 9

kalem ve trompet etekler 10

kalem ve trompet etekler 11

kalem ve trompet etekler 12

Kalem eteklerin tek özelliği kısa ve dar olmasıdır. Bu etek modelini bir çok kıyafetle kombinleyebilirsiniz. Dar kesim spor bir beyaz gömlek ve tşörtlerle üzerine giyeceğiniz  ceketle de şık giyinen kendine önem veren seçkin bir çalışan olabilirsiniz .

kalem ve trompet etekler 13

Hem günlük stilinize hem de ofis giyiminize tam olarak uyacak. Doğru ayakkabı kombinasyonuyla ve doğru bir bluz ile oldukça feminen bir görünüm kazanabilirsiniz. Şık ve sade yapısı sayesinde biraz klasik bir görünüm sunsa da, unutmayalım ki bu görünümü renklendirmek biraz da size bağlı.

kalem ve trompet etekler 14

kalem ve trompet etekler 15

Diz üstü ve mini modeller bu senenin trendleri arasında çok revaçta olup, daha feminem bir duruş sunmaktadır.

kalem ve trompet etekler 16

kalem ve trompet etekler 17

kalem ve trompet etekler 18

kalem ve trompet etekler 19

kalem ve trompet etekler 20

kalem ve trompet etekler 21

kalem ve trompet etekler 22

kalem ve trompet etekler 23

kalem ve trompet etekler 24

kalem ve trompet etekler 25

kalem ve trompet etekler 26

kalem ve trompet etekler 27

Bu kıyafetleri her zaman topuklu ayakkabı ile kombinleyin. Babet yada babet benzeri topuksuz ayakkabılarla giyilmesi kalem eteklerin doğasına aykırı bir görüntü sergiler unutmayın!

kalem ve trompet etekler 28