Sürdürülebilirlik kelime anlamı olarak; çeşitlilik ve üretkenliğin devamlılığı sağlanırken, daimi olabilme yeteneğini korumak olarak tanımlanır!

Bu açıklamayı neden yaptım hemen anlatıyım:

YENİNESİLİK adında gençlerin liderliğini yaptığı bir projeyle karşılaştım yakın zamanda,

Sürdürülebilirlik yaklaşımı insan kaynaklarına da yansıdı. Bunu da ilk YENİNESİLİK üretti. Bu tamamen bir sosyal sorumluluk projesi… Bu gençlerinde kendilerine dert ettikleri şey; yeni tüm İK fonksiyonlarını yönetebilecek ve insan kaynakları alanının gelişmesine katkı sağlayabilecek projeler geliştirerek İnsan Kaynakları’nın sürekliliğine ve farkındalığına etik kurallara bağlı kalarak katkı sağlamak.

İnsan kaynaklarına dair bu sosyal sorumluluk projesi de tüm katkı sağlayacak kişileri bünyesine bekliyor. Gelişmeleri takip etmek için aşağıdaki bağlantıya göz atmanızı tavsiye ederim.

http://yeninesilik.com/

Geçtiğimiz Cumartesi gerçekleştirdiği lansmanda da bu sürdürülebilir projelerini tanıtmak için tüm bloggerlar bir aradaydık. Yakında gerçekleştirecekleri projelerden bahsettiler ki; kendimde bunun hemen bir üyesi olmak istedim.

Özetle: YENİNESİLİK  sürdürülebilirliği, Z kuşağını İk konusunda bilgilendirmeyi, bilinçli gençliği desteklemeyi kendilerine ilke edinmiş, girişimci, başarılı çılgın gençlerden oluşuyor.! Tebrik edilesi, zaman ayırılıp proje üretilesi, desteklenesi, “e bir zahmet” kalkıp ayakta alkışlanası projeler; TEŞEKKÜRLER GENÇLER…

Gururla söylemek isterim ki; artık bu ekipte bende varım…

 

2

Lansman ‘dan Özel Bir Kare…

YENİNESİLİK Çalışmalarından Kareler

YENİNESİLİK çalışmalarını twitterdan takip etmek isteyenler için: bağlantıya vermek isterim..