Etkili Tanışma Sanatı Konusunda  İlk Eser!..

Yoğun gündemi arasında tanışma fırsatı bulduğum ve kendim için de önemli notlar edindiğim Ertuğrul BELEN duruşuyla, bilgi dolu anlatımıyla, iletişimi yönetmesiyle, aurasıyla  ve birçok etkili özelliğini keyifle anlatabileceğim fark yaratan bir isim.

Networking kitabında: Hedeflerinize , ancak diğer insanlarla kurduğunuz güçlü bağlantılarla ulaşabileceğiniz ve bu süreçte Tanışma, Tanıştırma ve Tanınma’nın incelikleri anlatılıyor. Tanımadığınız insanlarla nasıl rahatlıkla tanışabilir ve işbirliği yapabilirsiniz? Ayrıca, iş dünyası ve sosyal yaşantınızı hayalleriniz doğrultusunda, ilişkilerle tasarlamanın önemi nelerdir sorusuna cevaplar yer alıyor.

Bu kitapta neler anlatılmış konu başlıklarını şu şekilde verebilirim: İletişim, vücut dili, etkili konuşma, iş geliştirme, kariyer planlama, satış teknikleri, motivasyon, insan kaynakları, liderlik.

Ertuğrul Bey’in bu kitabı neyi amaç edinerek yazdığını sorduğumda gayet deneyimle dopdolu ve şahsına münhasır, bu sanatı damarlarına kadar hisseden bir profesyonelden alınabilecek bir cevapla karşılaşıyorsunuz: “Bu kitabı bir nota değil bir besteci olmanız, çevrenizdeki insanlarla güçlü bağlantılar kurarak kendi hayatınızın melodisini tasarlamanız için yazdım”.

Peki!.Ertuğrul BELEN; Networking’i en kısa ve öz haliyle nasıl tanımlıyor buna bakalım:  Networking: “İş dünyası ve sosyal yaşantınızı hedefleriniz doğrultusunda, ilişkilerle tasarlama sanatıdır.”

Bu kitap sadece networking konusunu akademik bir profesyonellikte her anlamda incelemekle kalmamış, deneyimli ve bu işin ehli olarak uygulamalardaki yöntemleri göstermiş, muhteşem bir akıcılıkta da size aktarmış olduğunu göreceksiniz. Belli ki Girşimciliğin Altın Kuralları kitabında olduğu gibi yine ses getirecek bir çalışmaya imza atmış.

Eminim ki: networking’e inanan ve bu kitaptaki detayları hayat felsefesiyle birleştiren herkes, mutlaka ve kesinlikle başarıya ulaşacaktır.!. Çünkü size bütün kilitlerin şifrelerini veriyor.

Okuyun!.  Networker gibi tanışın, hedeflerinizi bağlantılarınızla tasarlayın!..