Tahmin ettiğiniz gibi başarısızlık değil!. İstemediğiniz bir hayatı yaşamaktır.  Bu düşünce tarzını bize benimseten son dönemin başarısı ve sosyal medyadaki etkisi en çok konuşulan, Girişimcilik Hikayeleri Serisini hazırlayan ve yöneten isim olan Perçin İMREK.

Bir insanın başarılı olması için en önemli etken; projenin maçının ne olduğu ve hedef kitlesi gibi projenin çerçevesidir.  Kendisi Girişimicilik Hikayeleri serisinin çıkış noktası olan düşünceyi şu şekilde açıklıyor.
‘Benim ilham, tecrübe ve farkındalık eksikliklerimden dolayı yaşadığım zaman kaybını ve kayıpları başkası yaşamasın’.

Her alanda Y kuşağı, hayatını kendi tasarlama yolunu seçtiği için girişimcilik konusunda da bu etkinliğe gitmesini özellikle öneriyorum.

En son gerçekleşen Girişimcilik Hikayeleri 4’e katılma fırsatım oldu…Bu hikayelere katkıda bulunan konuşmacılar, aralardaki networking uygulamaları, aktiviteleri ve kahve molalarıyla birlikte bütünüyle  İlham vericiydi diyebilirim. Genç yaşta hayallerinin peşinden gidip dünya çapında ses getiren Batu UĞRASIZ, sosyal sorumluluk projesiyle insanlara yardımcı olmayı hedef olarak belirleyip bu süreci doğru yönettiği için başarıya ulaşan Oğuzhan CANIM, kendi kurduğu firmada süreç içerisinde muhteşem girişimciler yetiştirme alçakgönüllülüğüne sahip, profesyonel kimliğe ulaşmış Evrim KURAN, Girişimcinin Silikon Vadisine giden yoluna tanıklık edeceğiniz Mert CAN’ın paylaşımlarını dinlemek enfesti…

Bende her seferinde çalıştığım firmalarda kurumsal girişimcilik üzerine projeler ürettiğimde aynen bu ilhamla hareket ediyorum. Çünkü her zaman Y kuşağından çağ ötesi projeler çıkacağından eminim. Bu projelere İnsan kaynakları profesyonellerinin de katılması gerektiğini isterim. Neden mi : Çünkü ne tür dâhilerle birlikte çalıştıklarını bilsinler isterim ve bu beyinleri elde tutmanın ve değerlendirmenin yöntemi; ancak şirket içi kurumsal girişimcilik projeleriyle onlara destek olmakla gerçekleşeceğini bilmeliler…

Bu seriler devam ediyor muhakkak birisine dahil olun derim!…

 

Link : https://www.youtube.com/watch?v=2dw4Uen-Pqw