İşveren markasına hizmet eden her işin, sonuna kadar destekçisi ve takipçisi olduğum bilinir. Bu konuda yakın zamanda Pazarlama Konferansında karşılaştığım Yusuf Talus ile bu konuda yaptığı çalışmalar ile ilgili konuşma imkanı buldum.

Bu konuşma sonrasında işveren markasına hizmet eden yazılım programını, ilk İnsan kaynakları bloggerlarıyla paylaşma düşüncesinde hemfikirdik. Şu bilinen bir gerçektir ki; insan kaynakları bloggerları mevcut diğer bloggerlardan tamamen tüm insan kaynakları süreçlerine yeni bir bakış açısı getiren, geniş bir bilgi yelpazesine sahip olan ender rastlanacak tarzda dostluk duyguları gelişmiş, yenilikçi ve yaratıcı bakış açısına sahip bilgi elçisidirler.

İletişim danışmanlığını yaptığım bu lansmanda ik bloggerlarının kendilerini özgür hissedecekleri rahat bilgi paylaşımı ortamı sağlamak en önem verdiğim noktaydı. Onlar için hazırlanan kişiye özel hediyeleriyle karşılama yaptık. Brunch eşliğinde bu yeni yazılım ürünlerini dinlediler.

Etkileşimin yoğun olması ise bizim en çok sevdiğimiz geri bildirimdi. Olumlu ya da yazılımın birkaç noktasını ön plana çıkaran bu ger bildirimler; projeye dair olumlu sinyallerdi diyebiliriz. İmpress İletişimden değerli isimler de bu etkileşimli kareleri gözlemlediler ve video  haline getirdiler. Aşağıdaki linkte videoyu izleyebilirsiniz.

e1

Peki Easy HR nasıl bir yazılım programı?

Size sürdürülebilir bir işe alım süreci sunuyor; normalde işe alımı, zamandan mekandan ve giderlerinizden tasarruf etme fırsatı sunuyor, kendinize alan yaratma imkanı sağlıyor.

  • Yayınladığınız iş ilanına gelen başvuruları inceleyen insan kaynakları uzmanı, ön elemenin ardından yapılacak ilk görüşme için uygun adayları Easy HR sistemine aktararak onlara görüşme daveti gönderir.
  • Görüşme davetini kabul eden aday, kendisine gönderilen sorulara video cevaplar vererek bu cevapları sisteme koyar.
  • Adayın sistemdeki cevaplarını ister insan kaynakları uzmanı ya da yöneticisi istediği zaman izleyebilir, cevapları puanlayabilir, ve o konuyla ilgili notlarını yazabilir. Kullanıcıların sistemde bu işlemleri yapması için ofisinde veya mesai saatleri içerisinde olmasına da gerek yoktur. Dilediği yerde, dilediği zamanda bu işlemleri gerçekleştirebilir.

e2

Diğer projeler olan HR Flow da insan kaynakları için üzerinde çalışılabilecekleri ve tüm süreçlere cevap verecek bir yazılım niteliğinde; Soşiya da ise bu da mı düşünülür denilecek kadar sizi şaşırtacak geniş bir şirket iç iletişimini besleyecek ve olumlu yönde arttıracak veri tabanı sağlamaktadır.

Bu lansmana katılan bütün blogger arkadaşlarıma değerli teşriflerinden dolayı teşekkür ederim.

Yusuf Talus’u işveren markasına hizmet eden bu ürününden dolayı tebrik ederim.

 

Video: https://www.youtube.com/watch?v=SjPalBuI0VE