Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşen İŞKUR Nitelikli Bilgi Teknolojileri Uzman Yetiştirme Programı’nın, kariyer eğitimlerinde bilişim alanında uzman olmak isteyen öğrencilerin eğitimlerinin bitmesine kısa bir zaman kala birlikte olup, onların kariyer yolculuğunu 3 gün boyunca birlikte tasarlıyoruz.

Bilişim alanında üniversite hayatı boyunca başarılı bir teknik eğitim almış olsalar da bu kurs boyunca öğrenciler kendilerine ait grup veya bireysel projelerle kendilerini iş hayatı için hazırlıyorlar ve işe girerken de kendilerini nasıl ifade edebileceklerine, öne çıkan özelliklerini nasıl vurgulayabileceklerine dair sağlam 3 günlük bir eğitim alıyorlar. Her yönüyle donanmış olduktan sonrada destek olunan istihdam süreciyle de işe yerleşiyorlar. Rakamlarla konuşmak gerekirse  Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Eğitimleri Yöneticisi Erkan Hoyman “Nitelikli Bilgi Teknolojileri Uzman Yetiştirme Programı” kapsamında, 4 yılda eğitim alan 2 bin 290 üniversite mezunu gencin yaklaşık bin 946’sı istihdam edildi” bilgisini paylaşmıştır.

Bu eğitim; üniversiteden yeni mezun olmuş, bilişim teknolojileri anlamında bir kariyer planlamak isteyen gençlerin tercih ettiği, mülakat ve sınavlarla programa dahil olunan dijital ekonominin ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine yönelik bir mesleki eğitim projesidir.

Eğitim ana başlıkıları ise: yazılım, mobil, sistem, network, cloud, arayüz, teknik çizim, ofis, ERP&CRM&BI CMS, Animasyon, Siber Güvenlik, Yönetim…

WİSSEN EĞİTİMLERİNDEN

Bilgi almak isteyenler https://www.wissenakademie.com adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilir.