“İnsan ruhunun bir parçası hayvan sevgisini tadana kadar uyanmaz” Anatole France

Sosyal sorumluluğa kendini adamış bir insan kaynakları danışmanlık ekibi olarak bu seferde ellerimiz dolu dolu Yedikule Hayvan Barınağını ziyaret ettik.

mimi

mimi

Ziyaret etmeye karar verdikten sonra iletişime geçtiğimiz yetkililer onlara “çocuklarımız” dediğinde anlamıştık, bu minik dostlarımızın güvenilir ellerde olduklarını. Çocuklara hayvan sevgisinin küçükken aşılanması gereken bir duygu olduğu için ve bu durumun doktorlar tarafından da çocuğun ruh sağlığının gelişmesinde önemli katkılar sağlayacağını belirttikleri için de ekibimizin miniklerini de yanımızda götürdük. Zaten fotoda gördükleriniz aileden sevgi dolu ve evde yaşamı sevimli dostlarıyla paylaşan çocuklar…

Barınağa nasıl yardımda bulunabiliriz derseniz; yastık, yorgan, battaniye, polar … gibi bu çocukları sıcak tutacak ve kışı geçirmelerini sağlayacak eşyalar da götürebilirsiniz.

Yedikule Barınağında 3000’e yakın köpek bulunuyor. Barınağa girdiğinizde hepsi sizi muhteşem saf, karşılıksız sevgileriyle sarıp sarmalıyorlar. Burada çalışanların bize yol gösterirken çocukları severek yanlarından geçmesi de ne kadar sevgiyle beslendiklerinin bir referansı.

Onlara düzenli bağışlarınızla da katkıda bulunabilirsiniz. Biz oradayken 3 okulun da ziyaretine denk geldik. Gerçekten bağışçıların ve ziyaret edenlerin bu kadar farkındalığı yüksek bireyler olması takdire şayan. Hava muhalefetine rağmen, bütün oraya gelen çocuklarla gurur duydum.minik 2

Bu arada çok rahatlıkla toplu taşımayla gidilebilir. En yakın toplu taşıma Marmaray. Tercih edebilirsiniz. Barınak, Kazlıçeşme durağından yürüyerek gidilebilecek mesafede yer alıyor.

Ayrıca bu dostları evlat edinebiliyorsunuz. Ama yönetim kadrosuna muhteşem bir güven vermeniz gerekiyor. Çok ince elenip sık dokunulan bir süreç.

Meral Olcay’a ve değerli sevgi dolu ekibine. Minik dostlarımıza sahip çıktıkları ve muhteşem davrandıkları için teşekkür ediyorum.

Lütfen ayrıntılı bilgi için aşağıdaki web adresini ziyaret edin:

https://www.yedikulehayvanbarinagi.com/

sevgi yumağı