Bazı yazılara özendiğim için geç yayınladığım doğrudur. Bu önemsediğim yazılardan biri de Peryön Kongresine dair olacak…

İnsan kaynakları alanı yeni jenerasyonların iş yaşamına dâhil olması, dijital dönüşüm ve yapay zekâ gibi unsurlarla hızlı bir farklılaşma sürecine girdi. İnsan kaynakları profesyonellerinin de bu yenilenmeye hızla adapte olması önem taşıyor. Bu değişimi tetikleyen en önemli konulardan biri de bilgiyi paylaşmak. Bu nedenle her sene yaptığım gibi değişime öncülük edenlerin arasında yer almayı tercih ettim.peryön  ( blogger buluşması)

PERYÖN İnsan Yönetimi Kongresi, bu anlamda çok önemli bir platform. Tam 27 yıldır alanının en başarılı isimlerini konuk eden kongrede bu sene de “bugünün insanı” ile “geleceğin buluşması”na tanıklık etti. Çok değerli konuşmacılar, değişen iş yapış biçimleri üzerinden geleceğe dair önemli öngörüler sundu.

Peryön Kongresinden aklımda kalanlar:

“Yetenekler, bir hayale hizmet eden kurumlarda, kendilerine emreden değil rehberlik eden liderlerle  çalışmak istiyorlar.” ( Bülent  Eczacıbaşı)

“Yeni nesil, daha ileri bir liderlik anlayışı ile göreve gelecekler. Bizlerden çok daha iyi ilişki kuracaklar. Her şeyi bilen değil, öğrenmek isteyen liderler olacaklar. (Bülengt Eczacıbaşı)

“İnsanlara mutluluk getirecek bir refah ve geleceğe erişmemiz, dönüşümü sağlamaktaki başarımıza bağlı olacaktır” ( Bülente Eczacıbaşı)Screenshot_20191230-164433_Gallery

“Kendini geliştirme azmine sahip insanları işe alın. Motivasyon ve azim her şeyin önünde” ( Bülent Eczacıbaşı)

“Yaptığınız aşureyi kapıcıya mı dağıttırıyorsunuz! Yüzyüze iletişime geçerek dağıtmıyorsan hiç dağıtma daha iyi!” (İdil Türkmenoğlu)

“Doğru amacımızı bulursak, mutlu oluruz. Sadece başarı odaklı değil, insan odaklı içsel amacımızı bulmalıyız.” (Hale Caneroğlu)

“Gerçek lider, ortak akla en çok değer veren; ekip ruhuna ve çalışma disiplinine herkesten çok sahip çıkan, bunu herkesten çok benimseyen kişidir.” ( Ekrem İmamoğlu)

“Aslında hepimiz, geleceğin uzak, hayallerde yaşanan, ulaşılması gereken bir hedef olmadığını biliyoruz. Gelecek, bugünün içinde. Yarını bugünden yaşatabilirisiniz.” ( Özlem Dağ)

“Çalışan bağlılığı, çalışanın şirkete katkı sağladığını hissederse sağlanır.” ( Dr.Kerem Dündar)

“İtibarlı şirketlerin başarısının ardında birinci sırada insana değer verme ikinci sırada krizleri iyi yönetmedir.” (Salim Kadıbeşgil)20191121_113424 (1)

ve daha fazlasını duymak, deneyimlerde, ortak paydalarda buluşmak çok değerliydi. Peryönde ara oturum dahil hiç bir anı kaçırmamak gibi bir isteğe kapılıyorsunuz ve sonrasında elinizde program uygulaması açık şekilde hangi oturum daha iyi diye düşünürken buluyorsunuz.

Bir organizasyon gurusu olan Peryön’e nazik davetleri için ve 27 yıllık deneyimin hakkını veren bir içerik şovu yaptıkları için teşekkür ederim.