Jean’i ofis hayatında sık görüyoruz, Happy Friday günlerinde rahatlığı şıklıktan ödün vermeden nasıl kullanırız ve günlük hayatta nasıl asil görünebiliriz siye Olgun Gündaş’adanışmak istedik. Bakın bize jean çeşitleri hakkında nasıl bilgiler verdi. Görseller içinde kendisine ayrıca teşekkür ederiz.

‘Smart Casual’ (şık spor) ‘Business Casual’ ( şık spor-iş) aslında hepimizin vazgeçilmezi ve iş ve sosyal hayatımızdaki kurtarıcımız olan bir kıyafetten bahsetmek istersek  kesinlikle  ‘ JEAN ‘  (kot ) dir diyebiliriz.

jean

İş ve sosyal hayatımızın tam da ortasında  yer  bulan  bu kıyafet  yıllardan beri renkten renge, şekilden şekle girse de ana teması  her zaman spor olmuş  ve moda trendleri arasında her zaman yerini bulmuştur. Jean’ in modadaki anlam ve ifadelerin den bahsedersek eğer bunları birkaç ana başlıkta toplayabiliriz.  Modadaki çeşitleri ve bu çeşitliliğin  ne anlama geldiğini paylaşmak isterim.

jean 2

Leigh: Super Soft Skinny: Bileğin hemen üzerinde biten,klasik bel yüksekliğine sahip jean

Joni:Skinny Extra: Ekstra yüksek belli skinny,püskürtme boyalı tarzda jean

jean 3

Jaime-High-waisted skinny: Ekstra sıkı,yüksek belli skinny jean

New Baxter-Authentic Slim: Dar paça, klasik yükseklik,dar paça

Girlfriend-Slim Straight: dar kesim ve bileğin hemen üzerinde biten katlanmış paça formu

jean 4

jean 5

jean 6

jean 7

jean 8

jean 9

Mom Regular: Özgün kesim, yüksek bel

Hayden Boyfriend: Dökümlü,yırtık kesim detayları olan jean modeli

Studs (Zımbalı, Düğmeli) Jean: Bayan jeanlerde aksesuar kullanmak oldukça yaygın. Önceki seneler metal ağırlıklı aksesuarlar kullanılıyordu. Şimdi düğmeler, zımbalar ön planda. Sadece ceplerde ya da jean’in belirli kısımlarında gördüğümüz boncuklar jean’in her alanına yayılmış durumda. Daha feminen ve cool hava yaratmak isteyen bayanlar bu modeli tercih edebilir.

jean 10

jean 11

jean 15

jean 12

jean 13

jean 14

jean 16