Geçtiğimiz günlerde Doğuş Üniversitesi’ nde başarılı bir organizasyona daha imza atıldı. Bu sefer bu başarının mimarı İşletme ve Finans Klubu’ndeki genç, başarılı yönetici adaylarıydı. Sektörün önde gelenlerini 3 gün boyunca öğrencilerle buluşturdular.

Doğuş Üniversitesi Dekanı’nın açılış konuşmasıyla başlayan bu başarılı organizasyonda konuşmacılar; girişimcilik, ekonomi, IT, e-ticaret, yönetim, oyunculuk, spikerlik, mobil pazarlama, sanayi ve ticaret, ücret yönetimi, sosyal medya yönetimi, kentsel dönüşüm, lojistik, iş stratejisi, gelecekteki meslekler, işveren markası yönetimi vb. konularda gençlere bilgi aktardılar ve merak edilenleri cevapladılar.

Bu kongrenin bir ilk gerçekleştirdi. İşveren markası yönetimi Türkiye’deki üniversitelerin kürsülerinde ilk kez konuşulmuş ve gençlere aktarılmış oldu. Konuşmamın power point olarak sunumunu slideshare de bulabilirsiniz. Bu konuşmamı özellikle gençlerin yaratıcı dünyasına göre olması için organize ettim. Sosyal medya uygulaması yaptım, kazanan arkadaşımıza ödülünü takdim ettim.

merdiye eker doğuş üniversitesi

İnteraktif bir uygulama olması için küçük yaratıcılık ve esneklik uygulamaları ile anlatımıma yön verdim, en sonunda ise en yeni bilgiyi yakıştırdığım gençliğe dünyadaki uygulamalara dair önerilerde bulundum.

merdiye eker doğuş üniversitesi plaket

Y kuşağının gençlerinin fikirlerinin önemsenmesi gerekliliği fikrimi her zaman, her yerde savunurum. Sosyolojik açıdan değerlendirecek olursak; Y kuşağını genç ve başarılı temsilcileri olarak üniversite gençliği, nasıl bir yönetim istediklerini, neye önem verdiklerini, konuşulması ve aydınlatılması istediği konuları bize bu kongrelerde işaret etmiş oluyor. Bu gençlerin fikirlerine değer vermek gerekiyor.

Unutmayın! Karşınızdakiler, çok değil kısa zaman sonra işletme ve finans sektörünün önemli temsilcileri olacaklar.

Üniversite kongrelerine katılan konuşmacılar aslında birçok bilgiyi gençlerle paylaşırken, aynı zamanda kendi yönetim anlayışlarına gelecekteki başarı çizgisine dair pek çok veriyi de elde etmiş oluyor. Hem de öyle veriler ki; bunlara alanınızda anket yapsanız, iş hayatında bir çok yıl deneyim kazansanız ancak ulaşabilirsiniz. Eğer iyi bir gözlemciyseniz, öğrencilerin hangi konularla ilgili olduğunu, neleri merak ettiğini, eksik olan yönleri, kendilerine güvendikleri alanları öğrenebilirsiniz. Mesleğinizde yetkinliğinizin ve kendinize güveninizin en üst noktasında olsanız bile bu Y kuşağı sizi durup düşündürtür. Yani tam da bu noktada hayatınızın dersini verir. “Rutini sorgulatır”.

Doğuş Üniversitesinin geleceğe yön veren gençliğinin yapmış olduğu bu başarılı kongreden dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Onlara, yakın geleceğin başarılı yöneticileri olacağı konusunda sonsuz güvenimi belirtmek istiyorum. Yolunuz açık olsun gençler!..

doğuş üniversitesi işletme

doğuş üniversitesi kongre