Bir yanımın tutukulu bir Sosyolog olmasından kaynaklıdır ki, durum analizi yapmak ve toplumun genelini etkileyen her konuda muhakkak ki araştırma yapıp analiz etmek neredeyse bende içgüdüsel bir hal aldı. Bu nedenle takdir edersiniz ki pandemi gibi bir olgunun her sürece etkisini özellikle benim eğitim verdiğim ve çok fazla etkileşim halinde olduğum kesimin düşüncelerini ve tepkilerini çok önemsiyorum. Çünkü insanı önemsiyorum. Bu arada z kuşağının doğum tarihleri ile ilgili bilgi vererek başlamak isterim. 2000-2010 doğumlular z kuşağı olarak bilinir. 

Sanırım şuanda Pandemi sürecinin tam olarak ne kadar süreceğini bilmemek en endişe verici durum. Z Kuşağı hakkında bir şeyler duyduğunuzda, her zaman "dijital yerliler" oldukları ve "İnternet ile parmaklarının ucunda büyüdükleri" bilgileri aklımıza gelir. Ancak bu gelecek vaat eden genç bireyler grubu hakkında, teknolojik bir çağda doğan ilk nesil oldukları gerçeğinden çok daha fazla söylenecek çok şey var.

Zaten işgücünde bulunan Gen Zers, tam olarak bağımsızlıklarını ve özgüvenlerini inşa etmeye başlamaları gereken zamanda büyük bir sıfırlanma hissettiler. Gen z ler bu sürece; Birçoğu üniversite kariyeri boyunca sıralama yapmanın ortasındayken, diğerleri de yani İlk nesil Z kuşağı, COVID-19 salgınının ortasında işgücüne girmekle meşgul.

Devamı için videoma göz atabilirsiniz.