İş bulmak için deneyime ihtiyacınız var, ama tecrübe kazanmak için işe ... Her mezun bu çelişkiyi yaşayacaktır gibi bir durum söz konusu. İster eğitimden yeni çıkmış olun, ister yeni bir kariyer yolu takip etmek istiyor olun, ilk işi yapmak için gerekli deneyime sahip olmadığınızı hissetmek huzursuz edicidir. Öyleyse, (görünüşte) imkansız olanı başarmanın ve deneyimsizken bir iş bulmanın yollarından en fark yaratanlarını içeren bir içerikle karşınızdayım.

İş bulmak için işvereni etkileyen kapak mektubu veya önyazı nasıl olmalı konusu ve örneğiyle.

Bu arada bunun gibi yararlı ve etkili içeriklerin devamını isterseniz destek olmak adına kanalıma abone olarak videoyu beğenmeyi unutmazsanız çok sevinirim.

Başlayalım o zaman.

2) Deneyiminiz yokken bir pozisyona başvurmak, özellikle bir kapak yazısı yazarken zor olabilir. Neyse ki, işe alım müdürünün dikkatini çeken ilgili becerileri veya başarıları öne çıkarmanın yolları vardır. Becerilerinizin çalışana nasıl fayda sağlayacağını ve değer sağlayabileceğini açıklamak, kapak yazınızın diğer başvuru sahiplerinden farklı olmasını sağlayabilir.

Bu videoda, iş deneyiminiz yokken bir kapak yazısını nasıl yazılacağını açıklıyor ve güçlü bir kapak yazısı yada genel manada bilinen önyazı oluşturmanıza yardımcı olacak örnek içerik veriyor olacağım.

3)Kapak yazısı, özgeçmişinizi destekleyen ve başvurduğunuz pozisyonla ilgili herhangi bir beceri, nitelik, deneyim veya diğer bilgileri vurgulayan yaklaşık bir sayfa uzunluğunda bir belgedir. Kapak yazısı, niteliklerinizi belirli bir pozisyonun sorumlulukları ile birleştirerek pozisyon için neden mükemmel bir aday olacağınızın nedenlerini açıkça belirtmelidir.