Bu vidomda etkili bir linkedin sayfası oluşturmak için dikkat edilmesi gereken unsurları sizlerle paylaşmak istedim. LinkedIn profil sayfası, kişisel markanızın temelidir. Genellikle meşgul olduğumuz için ve geniş bir zamanda ilgileneceğimizi düşündüğümüzden ya da bazen kendimizi pazarlamaya zaman ayırmanın bencilce olabileceğini düşündüğümüz için linkedin profilini güncellemeye pek yanaşmıyoruz. Kişisel marka inşasını ihmal ettiğimizde, kendimizi sadece eksik sunmakla kalmayıp pazarlama açısından da büyük bir fırsatı kaçırırız.

Yakın zamanda profil sayfanıza bakmadıysanız, kişisel markanızı oluşturmanın ne önem ifade ettiğini ve bunun yeni yollarını bu videoyu izleyerek bulabilirsiniz.

Bu videoda yanlış olan örneklerden bahsedip aklınızda bunların kalmasını istemedğimden, olması gerekenden yani profesyonel bir profil oluşturmanın maddelerinden bahsedeceğim, Özellikle iş arayan ve linkedini etkin bir şekilde kullanmayan arkadaşlara yol haritası olacağını düşünüyorum. Çünkü genellikle yapılan bir hata olarak, iş arama sitelerine kayıt olup şirketlerden telefon bekleniyor, bununla yetiniliyor, artık süreç çok komplike hale geldi,bu nedenle sizin harekete geçmeniz linkedini de çok etkin bir şekilde kullanmanız gerekiyor.

Halbuki linkedinin bir süredir getirdiği yeni özellikler sayesinde linkedin profilinizi etkili bir şekilde kullanabilirsiniz bu sayede, daha görünür olup cv nizle dikkat çekebilirsiniz. Başarılı asla tesadüf değildir, her türlü ayrıntıyı takip edip hedefinize giden yolu sizin açmanız gerekiyor,  Bu şekilde tam yetkinliğinize karşılık gelebilecek bir işte çalışmayı hayal etmekten ötesine geçip bunun için imajınızı odaklanmaya ve bunu doğru yansıtmaya zaman ayırın. Bu nedenle bu içeriği hazırlamak istedim.